Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Мекици

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Мекици   Пон Јан 10, 2011 12:46 am

Што купувате кога одите на мекици кај близок роднина, или кај познаник-пријател? Дали постои некој обичај за самиот ден?

Секогаш носам бонбоњера и вино, практикувам и честитка, а за поблиските приредувам нешто поинтересно. Пред точно 2 години кога се породи јатрва ми, наместо бонбоњера го направив ова, чоколадца со 21 различна кукличка (бидејќи е родена на 21.12, и на лентата пишуваше It's a girl )


А пред месец дена се породи со второто,машко и еве што и однесов

Ова се cheery бонбони направени во букет - за јатрва миА ова се балони и штрк, на блузата на штркот пишува It's a boy, a на вреќичката што ја носи во уста special delivery__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Пон Јан 10, 2011 12:54 am

На мекици носам,барем така знам, секогаш нешто благо.
за поблиски исто бомбоњера,букет и пијалок.
Прекрасни слики LadyD буб
Еве идеја за кога ќе се оди на мекици.Ако некој има некоја лична слика може да ја прикаже па да му украдеме идеја ура

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Сре Јан 12, 2011 5:36 am

Носиме бонбониера. Какко што имам забележано, тоа и се носи најчесто.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Сре Јан 12, 2011 11:19 am

Lady D имаш јатрва?
Инаку јас кога одам носам исто бонбоњера и цвеќе, не сум многу креативна најверојатно не сум имала инспирација во моментот. Букетот може да се украси нешто повеќе така да биде во стилот на пригодата.
Ама можам да кажам дека мене многу интересен букет-бонбоњера ми донесоа другарките, за жал немам слика, не ми текна да го сликам, инаку беше како корпа во која имаше цвеќе и бајадери и едно мече, ама беше многу убаво декорирана, секое си имаше свое делче во корпата.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Сре Јан 12, 2011 12:01 pm

Ova sto go spremala LadyD e mnogu dobro za zdravje sleden pat da imam ideja sto da odnesam na mekici, jas obicno nosam cveke i bonbonjera.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Сре Јан 12, 2011 1:59 pm

Sara напиша:
Lady D имаш јатрва?

Не сум мажена, но за да не објаснувам, жената од братот на дечко ми, хаха кратко и јасно ЈАТРВА МИ

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Саб Јан 22, 2011 1:34 pm

Јас едвај чекам да одам на мекици кај моја братучедка и другарка, и двете се натпреваруваат со мешињата која побрзо ке се породи, но бебушките нејќат да излегуваат ахаххаха.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Саб Јан 22, 2011 1:39 pm

и јас секогаш се прашувам што да однесам на мекици и на крај е секогаш благо цвеќе и вино некако ми е стандард тоа
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Вто Јан 25, 2011 9:55 pm

Благо најчесто,ако е поблизок може и некое плишено мече.Кај мене на мекици кога дојдов од болница имаше само благо хухуху ,а мечињата од најблиските ги добив во болница је је
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Вто Јан 25, 2011 11:09 pm

Nie koga pravevme mekici jas bev doma a pravea kaj svekor mi i svekrva mi vo isti dvor sme i ke puknev od maka sto ne sum tamu da se zabavljam i jas ama pa znaea site deka sum doma i nosea za mene boza blago cveke i se se transportirase kaj mene a imase i plisani igracki pernicinja i slicno za bebeto
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Мекици   Сре Јан 26, 2011 12:58 am

па и јас носам пијалок и благо,а може и цвеќе. за поблиски носам и подарок за малото. пред да ме пуштат од болница во собата дојде уште една родилка и со себе донесе корпа во која имаше направено како букет од памперс пелени секоја посебно со плава машна обрабени, сестра и цела вечер го правела ама прекрасно беше, дури и се изненадив што е бидеќи беше навистина многу убаво, а тоа памперси биле
:))
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Мекици   

Вратете се на почетокот Go down
 
Мекици
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Новороденчиња до 1 година-
Отиди до: