Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Кога го откривте полот на бебето?

Go down 
АвторПорака
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 36
Место : Skopje

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyПон Јан 10, 2011 12:30 am

Во кој месец од бременоста дознавте какво бебе носите? Или пак сакавте да биде изненадување?
Јас дознав дури во 26 недела од бременоста,тогаш се покажа моето срамежливо дунде Бакнеж
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyПон Јан 10, 2011 4:18 pm

Мене ми кажаа во 20 недела кога бевме на 4Д кај Др.Димчев и несакаше да ни каже докторот, вика зарем не гледате сами??? толку беше очигледно, како шаторче нагоре исправено хухуху А ние па мислевме дека е женско, и докторов возбуден од 10 слики на 5 само курето го сликаше Кога го откривте полот на бебето? 442638
Вратете се на почетокот Go down
LaDyGoDiVa
Нов член
Нов член
LaDyGoDiVa

Број на мислења : 10
Female Возраст : 34
Место : Nekade

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyПон Јан 10, 2011 4:25 pm

И нашето дунде си криеше до 24 недела буб Се знае,женско си е женско,срамежливо си е.Постојано ги вкрстуваше ноџињата за не можеме да го видиме.Бубаче на мама буб
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyПон Јан 10, 2011 4:28 pm

да тоа му е најголемата зезанција што обавезно вади слика од полот на детето како доказ за роднини и пријатели хухуху
нас ни кажа матичната 1 недела пред официјално влегување во четврти месец дека е девојче, а ние си знаевме од сам почеток. и кога бевме кај Димчев дури се кладевме со него дека е девојче тоо
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyСре Фед 02, 2011 5:25 pm

Нас вчера кога бевме на 4Д кај Димчев ни кажа какво е бебето, значи 12 недела и 4 дена. Сепак е доста рано за со сигурност да се каже, ама па двајца доктори гледаа, па не може и двајцата да згрешат

__________________________________________________
Кога го откривте полот на бебето? Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyСре Фед 02, 2011 6:10 pm

Nas vo 20 nedela ni kazaa deka e masko vo sistina na 4d kaj Gordana
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyСре Фед 02, 2011 8:19 pm

Мојава лепта се криеше со газот до 9месец, ниеднаш не ни се сврте да ја видиме, постојано го криеше лицето со рацете кога и да гледавме на ехо, и ни го покажуваше газето Кога го откривте полот на бебето? 879981 Моравме да одиме на 4Д за да го видиме полот според градбата на детето, тогаш докторката ни покажа дека е девојче. Кога го откривте полот на бебето? 481719

__________________________________________________
Кога го откривте полот на бебето? ZrxTm12
Кога го откривте полот на бебето? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyЧет Фед 03, 2011 8:02 am

Jas koga se porodiv tocno doznav sto e.Vo cetvrti i petti mesec mi rekoa deka e masko a posle se do poragaj mi vikaa deka e zensko gi zezase izgleda.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyЧет Фед 03, 2011 11:28 am

tanja напиша:
Нас вчера кога бевме на 4Д кај Димчев ни кажа какво е бебето, значи 12 недела и 4 дена. Сепак е доста рано за со сигурност да се каже, ама па двајца доктори гледаа, па не може и двајцата да згрешат
Што ви кажаа тања?

__________________________________________________
Кога го откривте полот на бебето? C2G9p1
Кога го откривте полот на бебето? LКога го откривте полот на бебето? AКога го откривте полот на бебето? DКога го откривте полот на бебето? YКога го откривте полот на бебето? BlankКога го откривте полот на бебето? D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyЧет Фед 03, 2011 12:03 pm

Најверојатно е машко машко

__________________________________________________
Кога го откривте полот на бебето? Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? EmptyЧет Фед 03, 2011 5:39 pm

Опаааааааааааааааааааааа јеееее прво па машко - машалаааа, супер дајбоже да биде вистинито.Само напред Кога го откривте полот на бебето? 385559

__________________________________________________
Кога го откривте полот на бебето? ZrxTm12
Кога го откривте полот на бебето? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Кога го откривте полот на бебето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога го откривте полот на бебето?   Кога го откривте полот на бебето? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога го откривте полот на бебето?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Бременост-
Отиди до: