Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Судбина или ...

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Судбина или ...   Пон Јан 10, 2011 12:27 am

Мног луѓе веруваат дека судбината постои како - виша сила, и дека така е пишано, а други пак велат дека ние сме ти што ја кроиме судбината-а дека зборот судбина е всушност текот на животот кој ние самите така сме си го направиле.
Како размислувате вие, и што мислите, дали сте само вие одговорни за вашите животи, дали сметата дека постои судбина во која "ви е пишано дека така треба да биде"? Која е вашата гледна точка од таа страна на животот.


Мое лично мислење е дека, сами си ја кроиме судбината, а таа има само мал допринес во тоа.
Пример, животот ме навел да тренирам стрелаштво-без моја никаква иницијативо(од никаде дојдов до тоа да тренирам), но за понатаму колку ќе успеам во спортот-зависи од мене.
Со тота би рекла дека околу 20% вилијае судбината, а се останатото 80% влијаеме ние останатите.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
 
Судбина или ...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Филозофија-
Отиди до: