Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Во која недела се породивте?

Go down 
АвторПорака
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 36
Место : Skopje

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyПон Јан 10, 2011 12:15 am

Јас се породив во 42 недела,ако не ме породеа вечерта утре дента ке влезев во 43 недела леле .

Во која недела се породивте вие?
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyПон Јан 10, 2011 2:14 am

Јас се породив на точно 36 недели.Мораше да ме породат со провокации и среќа син ми си беше ок немаше потреба од никаква интевенција или помош со дишење и сл.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyСре Јан 12, 2011 6:23 pm

Јас само што влегов дента во 38ма недела се породив.

__________________________________________________
Во која недела се породивте? ZrxTm12
Во која недела се породивте? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyЧет Јан 13, 2011 12:38 pm

Vo 42 nedela i toa so provokacii i pak nejkese i na kraj zavrsiv na carski
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyЧет Јан 13, 2011 1:02 pm

Во 39 недела и 3 дена, беше планирам за утредента со царски, ама излезе порано - инат како што е и сега, неможеш ти него да му наредиш, он кога сака - тогаш хихи
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyНед Јан 16, 2011 7:13 pm

Сара со царски беше или природно?

__________________________________________________
Во која недела се породивте? ZrxTm12
Во која недела се породивте? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyПон Јан 17, 2011 4:12 pm

Со царски бев, уште од одма ми рекоа дека ќе бидам со царски, затоа што бебето беше големо, и да не ме мачат незнам
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyНед Јан 23, 2011 1:16 pm

jas se porodiv vo 39 ta nedela prirodno malku se inaetese ama izleze
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? EmptyПон Јан 31, 2011 3:17 am

vtoroto i tretoto do posleden den polni 40 nedeli
a za prvoto bevme komi spored posledna menstuacija trebase da se porodam do 25 oktomvri ama posto nebev so redoven ciklus ne mi se znaese tocniot termin i me teraa sekoj den na ctg pa se spomnuvase za carski ama jas nesakav i na kraj se porodiv na 17 noemvri a na kartonceto pisuva 38 nedela a zamislete ako go nosev uste dve nedeli
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Во која недела се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела се породивте?   Во која недела се породивте? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во која недела се породивте?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Породување-
Отиди до: