Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Во која болница и во кој град породивте?

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyВто Јан 04, 2011 2:09 pm

Во која болница се породивте,во вашиот или во друг град?

__________________________________________________
Во која болница и во кој град породивте? An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 36
Место : Skopje

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyСаб Јан 08, 2011 10:56 pm

Се породив во Систина и имам само пофални зборови.Многу сум задоволна од целиот персонал,од хигиената,од храната и топло ја препорачувам на сите.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyНед Јан 09, 2011 12:06 am

и јас се породив во Систина и би рекла дека секоја жена треба да се породува таму каде што таа се чувствува сигурна, тоест да има доверба во гинекологот кој ќе ја породува. се надевам дека сите жени ќе можат да се породат таму каде што тие се чувствуваат најбезбедни, без разлика дали е приватна или државна болница. Во која болница и во кој град породивте? 442638
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyНед Јан 23, 2011 1:21 pm

Jas se porodiv na Klinika fala bogu dobro pominav osven nehigienata opsto po klinikite zadovolna sum od odnesuvanjeto na personalot
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyПон Јан 31, 2011 12:53 am

Се породив во Чаир и сум презадоволна од докторите сестрите па дури и нивото на хигиена ме зачуди слушајќи разни приказни било вака или онака.
Да имав пари во моментот сигурно ќе отидев во приватна болница, но не зажалив што не ги фрснав 2000 ЕУР и во ниеден момент не зажалив каде се наоѓам.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyПон Јан 31, 2011 1:10 am

Јас требаше да се породам во Ремедика, но во последен момент се предомислив, со најдов докторка на Клиника која ме зема во потполна одговорност по препорака на мојот гинеколог. Другарка и била и така душава ми беше полесна, таа ме оперираше и се добро помина. Но грижата и негата, хигиената им беа во најниско ниво - катастрофа.Здравје за второ шанси нема на Клиника да се пораѓам, по ова со снаава што ми кажа дека нема никој да ти помогне кога ти е најтешко а за бебињата што не ги бањаат и не ги ранат тоа е друга приказна. Планирам во Систина или Ремедика да се породам со второто кога ке дојде ред нормално!

__________________________________________________
Во која болница и во кој град породивте? ZrxTm12
Во која болница и во кој град породивте? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyПон Јан 31, 2011 1:17 am

za site tri se porodiv vo drzavna za prvite dve otidov so vrskata i ona celo vreme so mene ,plus imam komsika koja raboti kaj bebinjata i cistacka poznata ,a za tretovo koga otidov nikogo ne pobarav pa sreka moja se pogodija dve sestri koj gi znam pa taka super pominav
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyСре Фед 02, 2011 6:20 pm

Vo drzavna se porodiv , zdravje za vtoro vo cair sakam , mi e krivo sto i prviot poragaj ne otidov vo cair
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyСре Фед 02, 2011 8:14 pm

И мене ми е криво што се породив во Државна, но памет за друг пат!

__________________________________________________
Во која болница и во кој град породивте? ZrxTm12
Во која болница и во кој град породивте? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
seriozna
Нов член
Нов член
seriozna

Број на мислења : 5
Female

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyПон Фед 07, 2011 8:24 pm

Се породив во Чаир.Задоволна сум од се,не беше лошо.Ама докторот што ми го правеше царскиот сега отиде во Систина,па сега за второ здравје не знам што ке правам.Некако многу пари ми се за давање за во приватна.Ај ке видиме :)
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? EmptyЧет Фед 10, 2011 4:09 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Во која болница и во кој град породивте? An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Во која болница и во кој град породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница и во кој град породивте?   Во која болница и во кој град породивте? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во која болница и во кој град породивте?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Породување-
Отиди до: