Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Поговорки

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Поговорки   Нед Јан 09, 2011 11:21 pm

-Зад добрите коњи прашина се крева
-После дождот сонце изгрева
-Фрли зад себе да најдеш пред тебе
-кој на друг гроб копа сам ќе легне во него
-не е на кого е речено туку на кого е печено
-око за око, заб за заб
-Се што можеш денес,не оставај за утре
-По утрото денот се познава
-Ќутењето е злато
-Кој си ја има мувата на капата,сам си ја брка
-Прво рипни па кажи оп
-Ispod mira, trista vira

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
 
Поговорки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: Книжевност и литература-
Отиди до: