Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Слатко се насмеав...

Go down 
2 posters
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Слатко се насмеав... Empty
ПишувањеПредмет: Слатко се насмеав...   Слатко се насмеав... EmptyНед Јан 09, 2011 11:19 pm

Пишувајте работи со кои слатко сте се насмеале...

дечко ми слатко ме изнасмеа со случка што ја прочитал во весник. Малку е морбидно но неможе човек да не се насмее. Умрел некој човек и го закопале во Бутел како што си е редот со чешел,пешкир,неговиот мобилен... По два три дена на синот на покојникот му стигнува порака од бројот на татка си "MEНЕ МИ СТУДИ". Луѓево си помислиле леле да не го закопавме човеков жив, или да не го отвориле гробот и да го украле мобилниот.Веднаш отрчале до Бутел на гробишта но гледаат дека со гробот се е во ред.Потоа пак за 2-3 дена на синот на покојниот повторно му стигнува порака "МЕНЕ МИ Е ЛАДНО, ДОНЕСЕТЕ МИ ЌЕБЕ". И лушево готово се успаничиле човеков од другиот свет им пишува, брзо трчи купувај ќебе, го однеле на гроб да му го остават. А за ден два во истата улица умрел некој комшија по име Трајко. И за ден два по смртта на тој Трајко, повторно на синот на покојниот му стигнува порака "ПРАТЕТЕ МИ ГО ПОЛНАЧОТ ПО ТРАЈКО". Лушево се испаметиле, веќе не ни знаеле ни што да мислат ни што да прават, ниту па дали и во што да веруваат. Внукот на покојникот не издржал и почнал да се смее додека другите се нервирале од мака. Во тој момент синот на покојниот сватил дека всушност неговиот син (внукот на покојниот) ја извадил картицата од мобилниот на дедо му(знаејќи дека има кредит) и цело време тој им праќал пораки. Потоа таткото земал и убаво го изнатепал синот. Жалосно што се играл со покојниот дедо, но смепак неможев да не се насмеам кога го чув тоа.

хихи
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Слатко се насмеав... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Слатко се насмеав...   Слатко се насмеав... EmptyПон Јан 10, 2011 12:39 am

Мене кој друг ако не ќерка ми слатко ке ме изнасмее.
Излегуваат со мм да се шеткаат и одат до еден маркет. Оваа си ја зема количката, ја бутка и во неа става барбика. Мм и вика не ја ставај немам пари да ти ја платам! Таа кума лија му одговорила: Имаш пари, давај давај, имаш бонче вади милионче извини? хаха
Вратете се на почетокот Go down
 
Слатко се насмеав...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Мала пауза-
Отиди до: