Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Мигрена

Go down 
АвторПорака
Воскресија
Модератор
Модератор
Воскресија

Број на мислења : 70
Female

Мигрена Empty
ПишувањеПредмет: Мигрена   Мигрена EmptyНед Јан 09, 2011 8:13 pm

Дали ја имате оваа главоболка, вашите симптоми и како си поминувате со неа? Што најчесто користите за да ви помине?


Си ја наследив од баба ми и тетка ми, бидејќи кажуваат дека најчесто е наследна. Ме боли главата од 5 годишна возраст и на еден начин си се навикнав со неа и сега ми е како другарка леле . Моите симптоми се голема главоболка најчесто на левата страна на главата, која со тек на време доколку почне да ме боли од сабајле вечерта ми е кошмар. Почнува да ми се гади и најчесто повраќам, а последно време и почнуваат да ми пукаат и капилари по лицето од преголем напон. Така си ја поминувам ноќта, а утрото првото нешто ми е едно доста јако кафе и искрено дека не пијам воопшто кафе за чудо ми поминува. Порано пиев и таблети, но и од нив понекогаш не ми поминуваше, а сега си го пронајдов лекот кој не вредел ни пет пари, како што вика народот, а е многу делотворен.
Вратете се на почетокот Go down
 
Мигрена
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Здравјето на возрасните-
Отиди до: