Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 СМС Честитки

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: СМС Честитки   Нед Јан 09, 2011 6:55 pm

Во оваа тема можете да оставате смс пораки за честитање на родендени,годишнини,имендени,слави,крштевки,нова година,божиќ,велигден....

Еве неколку од мене


1. Nek ti bude jasno za ISKRENU ISKRENU CESTITKU NIKAD NIJE KASNO, kad se iz guzve izadje cestitke su najsladje.Zato primi cestitku ovu jer ti zelim srecnu godinu novu.

2.Sreca je mala,obicna,neupadljiva...i mnogi ne mogu da je vide. Zelim ti da je vidis i u uzivas u njoj...Danas...Sutra...Zauvek....Srecna nova godina

3.Среќата нека биде вечност во вашиот дом, љубовта верен пријател, здравјето непресушно богатство! Среќна Нова Година!!!

И додека последниот миг од Бадник догорува,слушни го срцето што зборува.Нека низ живототсреќа те води,среќен ти Божиќ и ХРИСТОС СЕ РОДИ!

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: СМС Честитки   Нед Јан 09, 2011 10:43 pm

Нека првиот зрак ова утро те води годинава по патот насреќата,љубовта и успехот ,апоследниот вечерва нека ти донесе незаборавни ноќи со саканата личност.И кога на истиов ден за година, ке се сетиш на убавите нешта кои си ги поминал/а сети се дека јас сум тука заповторно ...да ти посакам се најубаво и да ти речам„СРЕЌЕН РОДЕНДЕН”

Секогаш посакуваната желба барем за момент станува реалност,а мојата желба е секој миг да ти биде исполнет со среќа,здравје и љубов -СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Пред ?? години се роди едно бебе.Беше најслатко и најубаво и личеше на тебе.Го сакам тоа бебе,те сакам тебе,го сакам овој ден,СРЕЌЕН РОДЕНДЕН...

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: СМС Честитки   Пет Јан 28, 2011 3:21 am

Светот им прави пат само на оние кои знаат каде чекорат. Еден од нив биди и ти, нека светот ти ги отвори патиштата до сите твои желби и убавини. Човек е најсреќен кога му се исполнуваат желбите. Затоа од сè срце ти посакувам сите твои желби да ти се исполнат! Среќен роденден
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: СМС Честитки   

Вратете се на почетокот Go down
 
СМС Честитки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Мала пауза-
Отиди до: