Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Употреба на влошки/тампони

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Употреба на влошки/тампони Empty
ПишувањеПредмет: Употреба на влошки/тампони   Употреба на влошки/тампони EmptyНед Јан 09, 2011 5:56 pm

Дали за време на циклусот користите влошки или користите тампони?

Јас не користам тампони од причина што ми е страв да не направам некоја белја ставајќи го тампонот внатре. Тампонот треба често да се менува, а бидејќи е внатре ќе заборавам да го сменам. Влошката ја осеќам на мене и нема шанси да заборавам да ја сменам. Користам влошки Boni Yup.

__________________________________________________
Употреба на влошки/тампони As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
 
Употреба на влошки/тампони
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Здравјето на возрасните-
Отиди до: