Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Секојдневни влошки

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Секојдневни влошки Empty
ПишувањеПредмет: Секојдневни влошки   Секојдневни влошки EmptyНед Јан 09, 2011 4:47 pm

Дали користите секојдневни влошки и дали мислите дека се штетни за здравјето?

Јас користам секојдневни влошки затоа што имам зголемен вагинален секрет. Имам читано дека се штетни, посебно парфимираните. Јас користам обични памучни.

__________________________________________________
Секојдневни влошки As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
LaDyGoDiVa
Нов член
Нов член
LaDyGoDiVa

Број на мислења : 10
Female Возраст : 34
Место : Nekade

Секојдневни влошки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секојдневни влошки   Секојдневни влошки EmptyПон Јан 10, 2011 7:04 pm

Да ,јас користам секојдневни бидејки и јас имам зголемен секрет.И јас имам разбрано дека парфимираните се штетни и предизвикуваат кандида.Моментално имам Евридеј парфимирани,насакајки ги зедов а се големо пакување,но морам да ги сменам,и ке си земам обични 100% памук.
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Секојдневни влошки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секојдневни влошки   Секојдневни влошки EmptyПон Јан 10, 2011 7:54 pm

И јас користам Every Day. Најубави ми се. Користам од оние што се во розева кутија и со девојка на сликата.

__________________________________________________
Секојдневни влошки As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Секојдневни влошки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секојдневни влошки   Секојдневни влошки EmptyВто Јан 11, 2011 11:52 am

Јас користам но не секој ден, понекогаш само, кога излегувам на пример во град, и тоа Дискрит розевите.
Инаку знам дека мојот гинеколог е многу против секојдневните улошки, најстрого ги забранува без разлика дали парфимирани или не, така да кога бев бремена и јас имав секрет и тоа мнооооогу и менував гаќи 10 пати на ден, ама улошки не користев, се верува дека и инфекциите на мокрачните патишта настануваат така.
Така да LadyGodiva внимавај со улошките!
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Секојдневни влошки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секојдневни влошки   Секојдневни влошки EmptyНед Јан 16, 2011 7:49 pm

Јас користам дневни, неможам ден без нив поготово пред да имам мензис имам секрет, тогаш и најчесто ги користам. Користам Евридеј и Дискрит, некогаш парфимирани некогаш не, зависи. Но добри ми се и двете нема никаква разлика. Ако станува збор за бактерии и од гаќи ке добиеш ако треба - зависи и од прашакот со кој переме и дали се добро исплавени или не, омекшивачот исто така.

__________________________________________________
Секојдневни влошки ZrxTm12
Секојдневни влошки 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Секојдневни влошки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секојдневни влошки   Секојдневни влошки EmptyПон Јан 17, 2011 12:11 am

мене ме нервираат и не носам, едвај чекам од тие што мора да ги носам кога имам добиено да се откачам. и знам дека на бремени жени им е забрането влошки и влажни марамици.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Секојдневни влошки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секојдневни влошки   Секојдневни влошки Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Секојдневни влошки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Здравјето на возрасните-
Отиди до: