Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Второ тромесечје

Go down 
3 posters
АвторПорака
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl


Број на мислења : 111
Female

Второ тромесечје Empty
ПишувањеПредмет: Второ тромесечје   Второ тромесечје EmptyНед Јан 09, 2011 4:10 pm

Честитки тооп
Го поминавте онај критичен период од вашата бременост па сега е полесно.Порелаксирани сте и не се грижите толку (не дека некогаш ќе престанете да се грижите).Па како оди вашата бременост?
Вратете се на почетокот Go down
LaDyGoDiVa
Нов член
Нов член
LaDyGoDiVa


Број на мислења : 10
Female Возраст : 38
Место : Nekade

Второ тромесечје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Второ тромесечје   Второ тромесечје EmptyНед Јан 16, 2011 3:38 am

Па јас сум при крај на второто тромесечје супер ми е,иако морам да признаам дека многу брзо се уморувам Китка матка Крвта ми се супер,понекогаш имам вртоглавици ама воглавно сум енергична и ништо не се променило од предходно кога не сум била бремена.Значи дома сите обврски си ги извршувам,смукам со правосмукалка,и тоа без одмор ,перам теписи,бришам прашина качена на столови за на повисоки места,кревам тоа што има за кревање,си земам дрва од шупа ......Е имам една маана,многу се осекам подуено уффф има моменти кога ми се чини дека ке експлодирам зачуден
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Второ тромесечје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Второ тромесечје   Второ тромесечје EmptyНед Јан 16, 2011 7:11 pm

Јас во второто тромесечје веќе подобро се чуствував. Почнав да јадам и да качувам на килажа, но крвта ми беше многу слаба, се отрув пиејќи ги ампулите за железо од Тотема, бљак! Бев пресреќна што бебушот си го осетив во тој период и внимавав на исхраната. Навечер многу грчеви ми фаќаа нозете, мене ми викаа дека е од недоолно консумирање на калциум но којзнае!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Второ тромесечје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Второ тромесечје   Второ тромесечје Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Второ тромесечје
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Кога второ/трето...дете?
» Прво тромесечје
» Трето тромесечје

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Бременост-
Отиди до: