Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Страв од пораѓај

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Страв од пораѓај Empty
ПишувањеПредмет: Страв од пораѓај   Страв од пораѓај EmptyНед Јан 09, 2011 3:59 pm

Верувам дека кај секоја трудница постои некаков страв од самиот процес на пораѓај. Јас искрено имав страв од пораѓајот во смилса како ќе се породам, како ќе биде бебушот, дали се ќе биде во ред, па на крај си се породив со црски рез, одпосле беа болките но помина.
Како е кај вас драги мои ?

__________________________________________________
Страв од пораѓај ZrxTm12
Страв од пораѓај 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
kiki
Нов член
Нов член


Број на мислења : 1
Female Возраст : 31

Страв од пораѓај Empty
ПишувањеПредмет: prva menstruacija posle poroduvanje   Страв од пораѓај EmptyВто Мај 31, 2011 2:08 am

ja sum mlada majka malce neiskusna no se trudam se poveke da doznam raboti za moeto bebe kako i za moeto zdrave posle poroduvanje ,pa zatoa me interesira da doznam od vas (poiskusni majki) koga treba da mi dojde prvata menstruacija i od sto zavisi..vi balgodaram Благодарам Страв од пораѓај 442638
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Страв од пораѓај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Страв од пораѓај   Страв од пораѓај EmptyПет Jул 22, 2011 5:00 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/.
:welcome:

__________________________________________________
Страв од пораѓај An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Страв од пораѓај Empty
ПишувањеПредмет: Re: Страв од пораѓај   Страв од пораѓај Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Страв од пораѓај
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Породување-
Отиди до: