Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Дали имате редовен циклус?

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Дали имате редовен циклус? Empty
ПишувањеПредмет: Дали имате редовен циклус?   Дали имате редовен циклус? EmptyНед Јан 09, 2011 3:27 pm

Јас имам редовен циклус, на секои 28-30 дена ми доаѓа гостинката, не е многу досадна, малку ми седи на гости па после 5-6 дена си оди. Како е кај вас?
Имате ли некој проблем?

__________________________________________________
Дали имате редовен циклус? ZrxTm12
Дали имате редовен циклус? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Дали имате редовен циклус? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали имате редовен циклус?   Дали имате редовен циклус? EmptyНед Јан 09, 2011 3:32 pm

Јас имам нередовен циклус. Секогаш ми доцни. По 3-4 дена. Циклусот ми трае 6 дена. Првите 3 дена имам обилен исцедок, а останатите 3 дена многу мал исцедок.

__________________________________________________
Дали имате редовен циклус? As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
 
Дали имате редовен циклус?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Здравјето на возрасните-
Отиди до: