Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Поклон во плик

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Поклон во плик   Нед Јан 09, 2011 3:19 pm

Како би постапиле доколку добиете покана за свадба со ваков текст - Поклон во плик? Дали би отишле на свадбата или ќе ја бојкотирате? Што мислите дека е подобро да се носи на свадба - пари или поклон? Што носите вие кога одите на свадби? За оние што веќе правеле свадба, што повеќе добивте - пари или поклони?

До сега не сум добила ваква покана. Доколку добијам, нема да отидам на свадбата. Нема на мене некој да ми кажува што да му донесам на свадбата. Според мене, подобро е да се однесат пари на свадба. Така младенците ќе си купат што сакаат со парите. А поклоните може да се дуплираат, па младенците ќе треба да ги дадат на некој. Ние секогаш носиме пари. Така ни е поубаво. Кога веќе се носат пари или поклони, да се однесат барем онолку колку што чинат порциите. Многу се нервирам кога на свадба доаѓа четиричлено семејство со поклон од 1000 денари. Срамота е. Ако немаат пари, нека не одат на свадба. Знам случки каде што младенците добиле веќе искористени поклони или празни пликоа.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Поклон во плик   Нед Јан 30, 2011 2:50 am

Имам видено таква покана, но всушност целата беше во шала напишана, во стилот на крај пишуваше Абе дојдете ни на свадба.....а пари?? немаме донесе те ни
Ќе се потрудам да ја најдам поканата и да и го напишам текстот, можеби на некого ќе му послужи.
Инаку не би замерила на никого за такво нешто,бидејќи што тие имале храброст да напишат,зошто мене да ми е неугодно? :) А тоа дали пари ќе им однесам зависи од многу факти.

Инаку јас лично никогаш не би пишала такво нешто, но доколку некој сам ме праша од роднините,би му кажала.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Поклон во плик   Нед Јан 30, 2011 2:56 am

nie koga pravevme svadba ne ubeduvaa da piseme taka ama nas ni bese neprijatno iako stvarno najmnogu pari ni trebaa ama nesakav nikogo da ogranicuvam sepak tie sto sum gi pokanila mi znacat i sakam da mi dojdat a mozebi ne se bas vo moznost da mi donesat pari pa donele sto mozele
ako dobijam takva pokana ke ja ispocituvam kolku mi e moznosta a i sekako obicno nosime pari taka da nema da mi bide problem
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Поклон во плик   Нед Јан 30, 2011 3:44 am

mene mi e toa mnogu glupo poklon vo plik ,i za inat staj 100 otidi 10 dusi na svadba,jas licno za mojata svadba nemam ni pomisleno na takvo nesto a imav takvi pokloni pretezno od luge sto ziveat podaleku a najbliskata familija sepak mislam deka segde e so dogovor sto ti treba ,pa ne e sekoj vo moznost da donese pari moze nekoj nema pa ke kupi na kredit
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Поклон во плик   

Вратете се на почетокот Go down
 
Поклон во плик
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: