Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Крунисување на врската со брак

Go down 
АвторПорака
SeriousGirl
Нов член
Нов член


Број на мислења : 4

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyНед Јан 09, 2011 3:10 pm

Кога и како заклучивте дека дошол моментот вашата врска да се круниса со брак? Се случи тоа спонтано кај вас или си планиравте?
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyПон Јан 17, 2011 1:25 pm

мене искрено рано ми беше ама на мм му текна после 1 месец врска дека сака да се земеме.јас нормално му се изнасмеав бидејќи мислев дека се зеза ама човекот испадна дека е сериозен. и сега за сега е супер.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyПон Јан 17, 2011 1:53 pm

Odevme mnogu godini skoro 10 i resivme deka e vreme da se zememe, pocnaa kockite da se redat najdovme dvajcata rabota, ni kupi svekorot stan i veke se znaese sto sleduva:)
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyПон Јан 17, 2011 4:29 pm

Ние не одевме многу долго 2-3 години, но некако врската после толку време мислам дека е спремна да оди кон нешто повеќе (нормално и возраста беше таа) и двајцата работевме, скоро секој ден бевме еден кај друг, е веќе кога почнавме и да преспиваме, тогаш решивме и да живееме заедно, па тоа го окончавме со брак.
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyВто Јан 18, 2011 2:53 am

pa po 4god vrska veke ni se smaci idimi dojdimi i resivme da se zimame
ama pocnaa komentarite pa pocekajte ima vreme sega ne sme pri pari ,da sobereme nekoj dinar za svadba i nie gi zeznavme
ostanav bremena i sakale nekele parite odma se najdoa ,ama pak ko za belja po veridbata umre dedomu na mm pa cekavme 6 meseci za svadbata
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyВто Јан 18, 2011 12:30 pm

Ние бевме во врска неполни 5 години, тој вработен и јас и преку глава ни беа иди ми дојди ми, ало по телефон постојано. Решивме да си дадеме збор, а по извесно време кога сами се си средивме им кажавме дека ќе правиме свадба. Немаше никаков проблем,ете нашата љубов ни донесе плод кој еве го расне,палави и збеснува! ахаххаа

__________________________________________________
Крунисување на врската со брак ZrxTm12
Крунисување на врската со брак 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Нов член
Нов член
ivi

Број на мислења : 12
Female Возраст : 32
Место : skopje

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyСре Јан 19, 2011 7:14 pm

Ние бевме во врска 5 ипол години,он си заврши факултет,си најдовме работа и рековме дека е веќе време да се земеме,зашто јас од Бутел,он од Карпош,ни се смачи од долгата релација.Сега си се спремаме за свадба на пролет младенци
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак EmptyСре Јан 26, 2011 12:43 pm

Nie bevme vo vrksa dve i pol godini i poslednite dva tri meseci poveke bevme kaj mne ili kaj nego pocnavme i da prespivame blisku ziveevme ama nekako ne ni se odese doma poubavo ni bese zaedno i resivme da se zememe
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Крунисување на врската со брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крунисување на врската со брак   Крунисување на врската со брак Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Крунисување на врската со брак
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Брак-
Отиди до: