Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Азбука на познати личности

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Азбука на познати личности   Нед Јан 09, 2011 3:00 pm

А - Адријана Лима

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Нед Јан 09, 2011 3:08 pm

Б - Бред Пит

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Нед Јан 09, 2011 3:22 pm

В - Венус Вилијамс

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 3:00 am

Г -Горан Пандев 1

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 3:08 am

Д - Деми Мур је је

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 4:25 am

Ѓорѓи Крстевски
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 12:26 pm

Е -Елизабет Тејлор

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 1:24 pm

Жан Клод Вандам, или пак Жан како мм :)

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 1:31 pm

З -Зинедин Зидан

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 2:10 pm

Ѕ - Ѕвездана Ангеловска (глумица од Бал-Кан-Кан)

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 2:15 pm

И - Иван Јованов (пеач)

__________________________________________________Последната промена е направена од LadyD на Пон Јан 10, 2011 2:35 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 2:16 pm

Ј - Јован Јованов

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 2:36 pm

К- Каролина Гочева

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 3:24 pm

Л - Лидија Кочовска

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 6:06 pm

Љ-Љубчо Трајковски-Фис
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 10, 2011 7:57 pm

М - Моника Белучи

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Вто Јан 11, 2011 5:50 pm

Н -Никола Тесла

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Вто Јан 11, 2011 6:05 pm

нема на Њ

О - Опра Винфри

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Саб Јан 15, 2011 7:12 pm

П-Патрик Свејзи

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Саб Јан 15, 2011 7:15 pm

Р - Роберт Де Ниро

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Саб Јан 15, 2011 7:18 pm

С -Селин Дион

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   Пон Јан 17, 2011 12:32 am

Т - Тина Тарнер

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на познати личности   

Вратете се на почетокот Go down
 
Азбука на познати личности
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: