Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Торти, ролати, колачи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Торти, ролати, колачи   Пон Јан 31, 2011 1:52 am

Не се вафли, палачинки се. Таа рецепта е за палашинки, за вафли имам друга рецепта, но може да е слична со твојата, мене ми излегуваат палачинки, јас ги правам во тост со форма на триаголник.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Торти, ролати, колачи   Пон Јан 31, 2011 11:34 am

ЕПа која е разликата ако ги правиш во тостер, подебели се како вафлите или тенки како палачинките?
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Торти, ролати, колачи   Пон Јан 31, 2011 1:03 pm

потенки ги правам како палачинките

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Торти, ролати, колачи   

Вратете се на почетокот Go down
 
Торти, ролати, колачи
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Моја кујна - моја тајна :: Рецепти-
Отиди до: