Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Прв чекор

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Прв чекор   Нед Јан 09, 2011 2:38 pm

Според вас, кој прв треба да пристапи во запознавањето, во првиот чекор кон врската?Дали девојката или дечкото?__________________________________________________Последната промена е направена од LadyD на Нед Јан 09, 2011 6:38 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прв чекор   Нед Јан 09, 2011 2:44 pm

И јас мислам дека машкото треба прво да пристапи. Иако во денешно време и девојките први пристапуваат. Во мојот слушај, дечко ми прв пристапи. Јас немаше шанси прва да пристапам. Немав храброст.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
The-J-Girl
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 22
Female Возраст : 28

ПишувањеПредмет: Re: Прв чекор   Нед Јан 09, 2011 7:30 pm

И јас сум си традиционална и ја давам предноста на машкиот род. Не велам дека женското во никој случај не треба да го направи првиот чекор, но сепак не ми е тоа толку карактеристично за женскиот род. Жените треба да се дами, а мажите ловци. Таков е законот во природата, и сметам дека е подобро да постои и кај нас луѓето.
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Прв чекор   Пон Јан 10, 2011 3:21 am

Јас мислам дека не е воопшто важно кој прв пристапил.Признавам дека повеќе ми се допаѓа кога машките го прават тоа но немам ништо против кога и девојките први ќе пријдат.Денешните девојки се такви, амбициозни и самостојни, се трудат да го добијат тоа што го сакаат(што побрзо)
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Прв чекор   Пон Јан 10, 2011 3:31 am

Се знае машкото за што е , сигурно не е цвеќе за мирисање? цвет Тој треба да пристапи, сепак ние сме женски пол, иако појаки од машките во зборење и докажување, убедување, но машките си ја тераат работата а караванот врви! хаххахаа
ММ прв ми пријде, искрено ако тој не ми пријдеше ке дрмнев по некоја да немам срам и јас ке пријдев, за да не го испуштам де..... свирка инаку како свадбата ке врвеше, НАЛИ?
Ајде шала на страна - мажите треба да ни пријдат, сепак не за џабе сме понежен пол! Иако денешно време не мари кој на кого ке пријде, сега женските се мажи а мажите се жени! Тие се срамат да им пријдат на девојките освен кога се во машко друштво и се поттикнати од другарите - за да не им се потсмеваат ке мораат први да го полечат чекорот. Тоа ти е, секојдневие е веќе.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прв чекор   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прв чекор
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: