Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Сродна душа

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Сродна душа   Нед Јан 09, 2011 2:01 pm

Дали верувате во сродна душа и дали мислите дека за секого има сродна душа?

Јас мислам дека за секого има сродна душа и не треба да се испушти така лесно.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Сродна душа   Нед Јан 09, 2011 2:36 pm

Верувам во сродни души слатко всушност во партнер кој најмногу ти одговара во се
Само прашање е како да се најде и препознае сродна душа.
Во некој период од животот може да мислиме дека сме ја нашле,а потоа се да тргне на лошо и да се разделат.
По што се може да се познае сродната душа?Совет замислен

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
The-J-Girl
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 22
Female Возраст : 28

ПишувањеПредмет: Re: Сродна душа   Нед Јан 09, 2011 7:22 pm

Моето искуство вели - Никогаш нема да знаеш која е твојата вистинска друга половина. Бев со еден, ми беше како брат. Толку многу се сакавме, и почитувавме,па дури и цела заедничка иднина ја планиравме, но не сме веке заедно. Сега сум со мојот сегашен дечко. Тој ми е уште подобар (пу,пу да не урочам). Сакам да кажам дека секогаш има нешто подобро... Најважно од се е на нас да ни одговара, а не само да поттиснуваме некои негативности. Штом нешто не е како што ние мислиме дека треба да е, преку искрен разговор се решава... Но доколку ни тоа не помогне, дигнете глава, и најдете некој што одговара на вашите стандарди и идентитет. Според мене само така може отприлика да се дојде до "сродната душа".
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Сродна душа   Пон Јан 10, 2011 1:04 am

па незнам како да кажам. од секогаш мислев дека спротивности се привлекуваат, дека нештата се надополнуваат и дека тоа е до некаде сродна душа, арно ама јас или сум многу нарцис или сум имала погрешна представа за работите незнам . јас и мм сме исти, значи исти нешта сакаме за исто се определуваме исти ставови имаме, барем до сега, дури и околината така реагира со тоа ту кај се најдовте исти. и јас мислам дека тој е моја сродна душа, а верувам дека јас сум негова.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Сродна душа   

Вратете се на почетокот Go down
 
Сродна душа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: