Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Уредување на домот

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Уредување на домот   Вто Јан 04, 2011 1:55 am

Дали вашиот дом го имате уредено како што вие сакате и ви одговара или сте биле во положба каде што не сте можеле да интервенирате?
Било тоа од меѓучовечки односи или финансиски причини?
Но доколку имате можност и финансии, како и дали би го уредиле сами или би се консултирале со стручни лица во таа област?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   Вто Јан 11, 2011 6:39 pm

Никогаш не би побарала мислење од некој стручен од таа област. Секогаш (барем досега) се трудам да биде по наш вкус со мажот ми. Прво цртам, а потоа тој прави рецензија. Досега се е во најдобар ред и за се сме се сложиле и договориле да ни биде баш по вкус.
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 63
Female Возраст : 34

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   Вто Јан 11, 2011 7:20 pm

Станот го уредивме по наш вкус. Значи не баравме совети од стручно лица, барем не во делот на уредувањето. Е сега за тоа како не е се средено и како изгледа имаме добиено најразлични коментари. Се е до вкусот. Некои беа позитивно изненадени, а некои искоментираа дека баш и не личи добро. На тие им одговарам: Нас ни е најубаво, а вас никој не ве вика да живеете тука.
Најчести коментари уште кога почнавме да го средуваме станот беа : Па оти вие млади правите се во црно и бело извини? мислам стварно па зарам овие две бои се разервирани за постари замислен И тоа никој од блиските не ни се мешаше во изборот ниту пак коментираше. Сите оние што коментираа, се се накои за мене и мм неважни личности

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Нов член
Нов член


Број на мислења : 6

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   Саб Јан 22, 2011 2:17 am

Nie dosega obicno samite si pravevme planovi i nasite zelbi gi realiziravme samostojno,no kupivme stan od neodamna vo koj sesute ne sme preseleni i ovoj pat zemavme strucno lice apsolutno za se od mesto na stoenje na mebel do boja na zidovi da ni predlozi...znaci ovoj pat ostavivme se vo race na profesionalec pa ocekuvame da vidime dali ke ni se sovpadnat vkusovite:)
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   Саб Јан 22, 2011 2:34 am

pa do sega se sto imame menjavano doma se sami duri i koga vo salonot koga stavavme gips tabli mm sam si gi mestese ,vaka barem znam deka e po moj vkus ,a posto i mm raboti so namestaj garniturata vo dnevna ,lezajot si gi pravese po nas merak
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   Сре Јан 26, 2011 10:11 pm

se sreduvavme sami mm sam gletuvase krecese mestese jas bev trudna koga mestevme sami si biravme namestaj aparati se komplet i nas ni e super za drugite ic ne ni e gajle
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   Чет Јан 27, 2011 12:27 am

Ние првин купивме стан, одпосле купувавме намештај и кујнски елементи. Кујната и плакарот во спална ми беа по нарачка по наш вкус. Ние си биравме бои, и јас им ја цртав како да ми изгледа кујната и плакарот вграден.
Гледавме да се тоновите блиски и земјени тонови сакав. Дома се ми е на кафено, крем а ѕидовите ми се крем маслинесто зелена со јака зелена во спалната соба. Во кујната ги поделивме боите, белата е горен елемент а долниот елемент е кафената, и излезе супер. Теписоните ми се крем боја а комодата венге. Но кога повторно би имала нов стан поинаку би го средила, да ја рабијам монотонијата која ја гледам неколку години аххахаа

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   Чет Фед 10, 2011 4:31 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Уредување на домот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Уредување на домот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Мојот Дом-
Отиди до: