Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Спорт

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Спорт   Нед Јан 09, 2011 1:24 pm

Дали вашето дете спортува ?
Кој спорт нејмногу го интересира?
Дали спортот го исполнува целосно или е потребно уште нешто?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Спорт   Пон Јан 10, 2011 8:10 am

Син ми оди на пливање од негова 4 месечна возраст.Секако јас бев со него додека не наполни 3 години.Тоа повеќе е како забава одколку спортување но смегам дека е добро за нив да се занимаваат о нешто,а пливањето сметам дека што порано го совлада подобро.Почнавме да го носиме и на фудбал лани ама 2-3 пати само зашто мислам не беше спремен,не сакаше да игра со другите дечиња па се откажавме.Не сакаме да го форсираме да прави нешто затоа што мора а не затоа што сака.Ако покажи интерес за друг спорт ке го поддржиме и ке направиме се што можиме да му овозможиме да се занимава со тој спорт ама ако не сака со сила ништо не бидува.На пливање можеби дека оди дого време го сака.Кога почна сам да оди во базен малце не беше баш среќен зашто мама не беше со него ама сега си ужива пак.
Вратете се на почетокот Go down
 
Спорт
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Деца од 3-5 години (педагошка возраст)-
Отиди до: