Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Солариум

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Солариум Empty
ПишувањеПредмет: Солариум   Солариум EmptyНед Јан 09, 2011 1:02 pm

Дали сте за или против солариумот, и дали сметате дека е штетен по здравјето?

Јас никогаш не сум била на солариум, ниту сакам да одам.Како прво жените со светол тен за мене се поаристократски, а како второ имам слушнато дека предизвикува рак на кожата и е лоша за јајниците-влијае на плодноста кај жените.

__________________________________________________
Солариум C2G9p1
Солариум LСолариум AСолариум DСолариум YСолариум BlankСолариум D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Солариум Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солариум   Солариум EmptyНед Јан 09, 2011 1:48 pm

Не сум била на солариум, ниту пак планирам да одам. Сакам природно да потемнам, а не на вештачки начин. Друга причина е што солариумот е штетен за кожата. Колку и да се обидувам природно да потемнам, не бива. Имам светол тен.

__________________________________________________
Солариум As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
 
Солариум
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: