Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Нокти на нозете

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Нокти на нозете   Нокти на нозете EmptyНед Јан 09, 2011 12:53 pm

Колку внимание им посветувате на ноктите на нозете, дали редовно ги средувате(мислам на лакирање)?
Јас нон стоп ги одржувам, дури и се трудам секогаш лакот на нозете и рацете да мие ист, дури и шари да имам на рацете, истата шарка ја правам и на палецот од нозете.

__________________________________________________
Нокти на нозете C2G9p1
Нокти на нозете LНокти на нозете AНокти на нозете DНокти на нозете YНокти на нозете BlankНокти на нозете D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти на нозете   Нокти на нозете EmptyНед Јан 09, 2011 5:28 pm

Редовно ги средувам ноктите на нозете. Тука ги вбројувам сечењето и турпијањето. Зимно време не ги лакирам, а летно време ги лакирам со сив лак.

__________________________________________________
Нокти на нозете As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
girl1985
Администратор
Администратор
girl1985

Број на мислења : 30
Female

Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти на нозете   Нокти на нозете EmptyНед Јан 09, 2011 5:35 pm

Oбавезно ми се средени и излакиран со кремаст лак. Вака ги држам и во лето и во зима. Едноставно најуредно се чувствувам така.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти на нозете   Нокти на нозете Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Нокти на нозете
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: