Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Заеднички живот пред брак

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак EmptyВто Јан 04, 2011 1:40 am

Дали имате искуство со живеење заедно со партнерот пред брак?Едноставно сметате ли дека тоа е исправно ,секако доколку се има можност,или сте за традиционално да си остане секој дома до склучувањето на брак?

__________________________________________________
Заеднички живот пред брак An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак EmptyНед Јан 09, 2011 1:57 am

Заедничкото живеење пред брак е добра работа. Тоа е период кога партнерите си ги утврдуваат меѓусебните навики. Така можат да утврдат дали треба да стапат во брак или не. Јас и дечко ми планираме од март да живееме заедно.

__________________________________________________
Заеднички живот пред брак As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак EmptyНед Јан 09, 2011 9:33 am

Јас и мм не сме венчани ама живееме заедно веке една година и купивме кука заедно.Мислам дека е добро.Си се сакаме си веруваме и сакаме да си останеме заедно.Ме запроси пред скоро една година,ама за свадба нема да правиме за уште 1-2 години сигурно заради финансиски причини.Поважно ни беше да купиме куќа па потоа да правиме свадба
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак EmptyНед Јан 09, 2011 2:42 pm

Ние живеевме заедно точно 1 год пред свадбата, од веридбата т.е. од денот кога ме побара кај моите ме земаа и заедно живееме, во меѓувреме се регистриравме во матично. Инаку живеењето пред брак е навистина добра работа бидејќи тој почеток колку е розов толку и може да биде напорен, додека ги сконтате заедничните навики, мани и предности.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак EmptyПон Јан 10, 2011 2:23 pm

јас и мм не сме живееле заедно, иако мноооогу време поминувавме заедно во денот.
добро би било доколку постои можност пред брак да живеат извесно време заедно полесно ќе си ги прифатат навиките. е сега кај нас малку на тие работи се гледа од призмата на што ќе речат комшиите и луѓето, зошто не се верите или земете па потоа живејте заедно ко тоа да е гаранција дека тој заеднички живот ќе успее.
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Нов член
Нов член
ivi

Број на мислења : 12
Female Возраст : 32
Место : skopje

Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак EmptyСре Јан 19, 2011 7:28 pm

Ние и од кога ја направивме веридбата,јас си останав дома.Одам таму,останувам некогаш на спиење,ама сепак дома си се враќам,да си поседам уште малку хаха
Инаку,мислам дека тие што имаат можност да живеат заедно пред брак е убаво,ако се сакаат и знаат дека ќе бидат цел живот заедно,нема пречка за такво нешто ангелски бакнеж
Ние сме долго време заедно,ама ќе живееме заедно после свадбата,меѓутоа доволно се познаваме,си ги знаеме доблестите,мааните и недостатоците,имаме доверба еден во друг и знам дека ќе ни биде супер кога ќе почнеме заедно да живееме.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак EmptyПон Јан 24, 2011 3:42 pm

Spored mene nema nisto loso od ziveenje zaedno pred brak zatoa sto taka najdobro se sogleduva dali ke uspee toj brak podocna.Go gledam toa kako nekoj si test period sto mislam deka e podobro nevencani eden period da ziveat otkolku posle edna godina da se razvedat poradi nesoglasuvanje apsurdno mi e toa.Jas i mm od veridbata do svabata ziveevme zaedno skoro edna godina bese i bevme sigurni deka sakame da se zememe i znaev deka ako videv vo toj period deka ne odi zaednickiot zivot kako sto treba nemase da se zememe
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Заеднички живот пред брак Empty
ПишувањеПредмет: Re: Заеднички живот пред брак   Заеднички живот пред брак Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Заеднички живот пред брак
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Брак-
Отиди до: