Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Руменило за лице

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Руменило за лице  Empty
ПишувањеПредмет: Руменило за лице    Руменило за лице  EmptyНед Јан 09, 2011 12:41 pm

Дали користите руменило, каква боја/нијанса е? Која марка е, и колку сте задоволни од него?

Јас веќе 2-3 години користам перли од авон, многу сум задоволна од нив. Нијансата што ја користам е многу нежна-во стилотсо бојата на кожата.

__________________________________________________
Руменило за лице  C2G9p1
Руменило за лице  LРуменило за лице  AРуменило за лице  DРуменило за лице  YРуменило за лице  BlankРуменило за лице  D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Nina
Нов член
Нов член
Nina

Број на мислења : 23

Руменило за лице  Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руменило за лице    Руменило за лице  EmptyПон Јан 10, 2011 2:26 pm

многу ретко користам бидејки природно имам црвени обравчиња,засраамен а кога користам ставам ептен нежно руменило многу слично со бојата на кожата и мислам дека е од gosh ама незнам точно како се вика
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
Biba

Број на мислења : 77
Female

Руменило за лице  Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руменило за лице    Руменило за лице  EmptyПон Јан 10, 2011 5:23 pm

користам секојдневно, моментално имам руменило на manhattan,duo во 2 нијанси едната е нежно розева а другата е кафеавкаста.заеднички се добива убава нијанса.имам и перли од орифлејм(посветлите) ама поретко ги користам
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Руменило за лице  Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руменило за лице    Руменило за лице  EmptyПон Јан 10, 2011 5:49 pm

без него никаде не одам, јас го викам ајде малку здравје да си ставам на образите.
користам на manhatten или артдеко и тоа имам два типа на кафеаво кој летно време го користам и на розе кој највеќе го користам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Руменило за лице  Empty
ПишувањеПредмет: Re: Руменило за лице    Руменило за лице  Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Руменило за лице
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: