Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Употреба на шише и цуцла

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Употреба на шише и цуцла   Нед Јан 09, 2011 12:34 pm

Дали и од кој месец почнавте со употреба на шише со цуцла?

Ние почнавме од неполн 2р месец да употребуваме шише со цуцла. Гледав од НУК да биде тоа време, некако најјдобри ми беа.Имав малечко шише од Чико за чај,сок а за мелко од нук. Користевме до година дена шише иедвај се одвикнаме со триста проблеми.


__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Nina
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 23

ПишувањеПредмет: Re: Употреба на шише и цуцла   Вто Јан 11, 2011 4:32 pm

шише со цуцла користиме од 1 недела, и за млеко и за чај. двете шишиња беа стаклени, на chicco со широка цуцла. за млеко до ден денес го користиме истото шише и бебушка ни под разно не сака да пие млеко од друга цуцла, а за сокче и чај користиме сега веќе различни шишиња и цуцли, а вода пиеме од чашка.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Употреба на шише и цуцла   Вто Јан 11, 2011 5:08 pm

Шише со цуцла нити па цуцла не сакаме да видиме со очи No
Имав многу проблем кога тргнав на работа затоа што се плашев што и како ќе пие моето дете додека ме нема, и се испостави дека без проблем си пие од чаша со клунче прилагодена на возраста нормално.
Мене сеуште ми е феномен јас мислев дека сите бебиња сакаат цуцла, но еве ние не сакавме уште од сам почеток.
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Употреба на шише и цуцла   Вто Јан 11, 2011 5:13 pm

Sara напиша:
Шише со цуцла нити па цуцла не сакаме да видиме со очи No
Потпис
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Употреба на шише и цуцла   Пет Јан 14, 2011 7:37 pm

Еве кај нас промена,од вчера си го фати шишенцето,зошто со сокче и убаво и дојде laugh Значи фативме шишенце на пет месеци,а цуцла несакаме сеуште.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Употреба на шише и цуцла   

Вратете се на почетокот Go down
 
Употреба на шише и цуцла
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Новороденчиња до 1 година-
Отиди до: