Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Депилација

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Депилација Empty
ПишувањеПредмет: Депилација   Депилација EmptyНед Јан 09, 2011 4:06 am

Како се депилирате?

Јас нозете ги бричам, а за интимната зона користам крема за депилација VEET.

__________________________________________________
Депилација As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Депилација Empty
ПишувањеПредмет: Re: Депилација   Депилација EmptyПон Јан 24, 2011 2:17 pm

jas sekade se bricam iako mi e smaceno se imam depilirano 2-3 pati ama mi ispukaa kapilari a sega so venite nikoj ne se ni nafaka da me depilira a i nesmeam
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Депилација Empty
ПишувањеПредмет: Re: Депилација   Депилација EmptyПон Јан 24, 2011 3:04 pm

jas noze bricam zaradi venite, a preponite gi depiliram.
Вратете се на почетокот Go down
natasa
Нов член
Нов член


Број на мислења : 6
Female Возраст : 37
Место : Skopje

Депилација Empty
ПишувањеПредмет: Re: Депилација   Депилација EmptyПет Јан 28, 2011 1:47 pm

Jas ednas mesecno odam na depilacija i depiliram race,noze i preponi no koga Matej bese pomal koga nesmeese da se odeli od mene ni sekunda zosto mislese bez cice ke ostane togas sama doma so depilator nozete i racete a preponi so veet lentickite za depilacija no sepak toa ne e toa kako koga odis na depilacija da se sredis komplet
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Депилација Empty
ПишувањеПредмет: Re: Депилација   Депилација EmptyПет Јан 28, 2011 4:19 pm

и јас се си бричам.Имам пробано депилација ама премногу боли и двата пати си заминав дома до пола издепилирана.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Депилација Empty
ПишувањеПредмет: Re: Депилација   Депилација EmptyЧет Фед 10, 2011 3:54 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Депилација An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Депилација Empty
ПишувањеПредмет: Re: Депилација   Депилација Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Депилација
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: