Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Склоности и тикови

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Склоности и тикови   Нед Јан 09, 2011 3:04 am

Дали на вашите дечиња им останаа во навика:
Цицање на палец?
Грицкање нокти?
Играње со уво?
Чепкање на нос и правење гримаси?

Слободно можете да напишете кои склоности ги поседува вашето дете, зошто тоа го прави?
Мојата керка од време навреме само си ги чепка носот, но кога ке види дека не реагирам и на тоа нејзино дело еве постепено престанува. Она гледа од другите дечиња и го вметнува во нејзиниот начин на живот што тоа мене ме револтира многу. Но како и да е се поминува па и тоа ке помине.


__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
 
Склоности и тикови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Деца од 3-5 години (педагошка возраст)-
Отиди до: