Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Нед Јан 09, 2011 3:02 am

Јас сум рак - 06.07. , а дечко ми е стрелец - 19.12.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 4:19 pm

Јас сум Јарец, мм е Лав, ќерками е Бик - се рогати ахахах

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 4:30 pm

Јас сум шкорпија,а мм стрелец
Се убиствено хухуху

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 4:34 pm

Јас сум јарец , а дечко ми стрелец хахаха

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 4:42 pm

Јас сум риби а мм е стрелец
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 4:46 pm

Jas sum ribi,mm skorpija,sin mi vaga
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 5:04 pm

Јас сум овен,а мм рак Бакнеж
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 77
Female

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 5:14 pm

јас сум рак а он е лав
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 63
Female Возраст : 33

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 5:44 pm

Јас сум рак, а мм е овен

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 192
Female Возраст : 36

ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   Пон Јан 10, 2011 5:54 pm

Јас сум риби а мм е вага, а син ми девица.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што сте вие во хороскоп, а што вашиот партнер?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: