Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Разлика во години

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Разлика во години   Нед Јан 09, 2011 2:52 am

Колку години сте разлика со вашиот партнер?

Јас си мм сме три години разлика. Сметам дека тоа е супер иако порано сум сакала мм да е постар 6-7 години од мене, барав посозреан маж а не зелено маже тоо
И на крај ни 6 туку три години и пак си најдов созреано мажееее во кое си се заљубив и еве сме до денес во брак точно: 3години, 3 месеци, 3 недели и 3 дена, коинциденција невидена ахаха буб

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   Нед Јан 09, 2011 3:01 am

Дечко ми е постар од мене 7 месеци. Отсекогаш сум сакала тој што ќе ми биде дечко да биде на моја возраст или максимум 6 години постар од мене.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
The-J-Girl
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 22
Female Возраст : 28

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   Нед Јан 09, 2011 1:52 pm

Па што знам, се е релативно... Зависи до кој степен ние женските сме дозреале, факт е дека сите не сме во паралелен однос со годините и созреаноста, а не се ниту и машките. Со мојот сме 5години разлика (нормално, тој е поголем од мене) и супер ни е. срамежливко
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   Вто Јан 11, 2011 12:22 pm

Со мажот ми сме 7 години разлика. На почеток беше малку тешко што тој се чувствуваше многу постар од мене, но сега си го промени мислењето. Љубовта е најважната работа за се.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   Вто Јан 11, 2011 12:50 pm

MM e postar od mene skoro 2 godini , ne e nekoja golema razlika nekogas mislev deka ke imam mm sto ke bide dosta postar od mene ama ne bilo taka.mojte roditeli se 10 godini razlika i super funkcioniraat.
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   Вто Јан 11, 2011 1:08 pm

И јас никогаш не помислував да имам постар маж од мене,сакав тоа да бидат од 2 до 4 години,ама на крај како ми тргна имав дечко врсник,после две години постар од мене,па 4,па 6 и на крај си го сретнав мм кој е постар од мене точно 10 години и супер ми е ,прекрасно си функционираме и разликата во години воопшто не се приметува Бакнеж
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   Пон Јан 17, 2011 1:32 pm

еве малку да разбијам, јас сум од мм постара скоро 3 години Бакнеж .
никогаш не сум сакала помали од мене ама ете тоа што не сакаш викаат ќе ти се падне тоо
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   Пон Јан 17, 2011 1:48 pm

Јас и дечко ми сме 8год и 1 месец разлика, и многу ми е мило што сме толкава разлика, бидејќи одсекогаш сум се молела на бога да да имам постар дечко,зошто едноставно сметам дека е согласувањето е многу подобро помеѓу партнерите.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години   

Вратете се на почетокот Go down
 
Разлика во години
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: