Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Црковен брак

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Црковен брак   Нед Јан 09, 2011 2:39 am

Дали сте венчани во црква? Дали сакате да се венчате во црква? Какво значење има за вас црковниот брак, т.е. венчавањето пред Бога?

Со дечко ми имаме муабетено на оваа тема и двајцата решивме да не се венчаме во црква. Црковниот брак нема некое големо значење за нас. Побитна ни е регистрацијата во матично.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Црковен брак   Нед Јан 09, 2011 12:49 pm

мене искрено се исто ми беше дали ќе се венчаме во црква или не, јас не сум баш верник. ама мм сии е верник и некако спонтано беше да се венчаме во цркваё, ама без многу помпезности. еден поп да си каже тоа Што треба и супер испадна. потоа дознав дека мм воопшто не се надевал дека ќе се венчаме во црква баш порад моето неверување него и неа и баш бил пријатно изненаден од мојата иницијатива.
Вратете се на почетокот Go down
 
Црковен брак
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: