Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Или - или?

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Или - или?   Нед Јан 09, 2011 2:10 am

Ќе поставам две опции. Членката под мене треба да одбере една од нив и да постави нови две опции.

Кока-кола или Пепси?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Нед Јан 09, 2011 2:53 am

Кока-кола
Еклери или индијанки?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Нед Јан 09, 2011 3:03 am

Еклери.

Ладно или топло нес?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Нед Јан 09, 2011 3:08 am

Ладен нес
Џус или газиран сок?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Нед Јан 09, 2011 3:10 am

Џус.

Кратка или долга јакна?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Пон Јан 10, 2011 1:27 pm

Кратка јакна

Кратки или високи чизми? ( керка ми ги вика шмизми)

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Пон Јан 10, 2011 2:09 pm

Високи.

Ролка или обична блуза?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Саб Јан 15, 2011 7:17 pm

Обична
Сандали или кондури?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Пон Јан 17, 2011 12:31 am

Сандали.

Црвено или розево пенкало?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
elle
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 13
Female

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Сре Јан 26, 2011 12:51 am

црвено

лето или зима?
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Пет Јан 28, 2011 4:22 pm

Лето.

Чоколадна или овошна торта?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Пет Јан 28, 2011 5:24 pm

Овошна торта.

Овесни снегулки или ржани снегулки?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Пет Јан 28, 2011 8:21 pm

Овесни.

Медењаци од Винчини или од Свислион?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Саб Јан 29, 2011 12:28 am

Свислион

Црн или бел крем?
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Саб Јан 29, 2011 4:05 am

crn mmmm

tursko ili instant
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Саб Јан 29, 2011 3:15 pm

турско

шлаг или крем?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Саб Јан 29, 2011 3:38 pm

шлаг
кока кола или фанта?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Вто Фед 01, 2011 2:08 pm

Фанта.

Црвена или црна долна облека?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Вто Фед 01, 2011 2:24 pm

Црна

Рози или Кали

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Вто Фед 01, 2011 5:56 pm

Рози.

Лале или зумбул?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Вто Фед 01, 2011 7:40 pm

зумбул

Кокиче или качунка?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
elle
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 13
Female

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Сре Фед 02, 2011 1:37 am

kokice

mini ili maksi sukna
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   Саб Фед 05, 2011 3:16 pm

Макси.

Црна или бела ташна?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Или - или?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Или - или?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: