Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Како се запознавте со партнерот?

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Како се запознавте со партнерот?   Нед Јан 09, 2011 1:44 am

Ни се запознавме преку моја другарка. Таа има кираџии дома и еден од кираџиите и беше другар на дечко ми. Еден ден отишол дечко ми на гости кај другарот и таму дошла и другарка ми. Разговарале со дечко ми и тој ја прашал дали таа има слободна другарка за да ја запознае со него. Другарка ми ме предложила мене. Дечко ми изразил желба да се запознаеме. Наредниот ден другарка ми ми се јави на телефон за да ми каже за дечко ми и јас се заинтересирав. Договориле средба во кафич и јас дојдов. Бевме вкупно 5 луѓе. Тогаш малку муабетев со дечко ми. Ми беше срам. На враќање тој ме испраќаше и ми побара број. По неколку дена ми пиша порака, а јас му вратив. Па тој ми се јави и се договоривме да се видиме насамо. Оттогаш започна нашата врска.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Пон Фед 07, 2011 10:18 pm

Се запознаваме во мало, надвор друштвото што седеше. Така муабет,дружба.... и на крај врска :pink:

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Пон Фед 07, 2011 11:34 pm

чиста случајност и на крај памет не ни беше дека нашата средба за едно може да испадне друго Бакнеж
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Вто Фед 08, 2011 1:13 am

sosema slucajno kaj moja drugarka a negova komsika
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Вто Фед 08, 2011 3:32 am

na avtobuska cekav avtobus so edna komsika i dojde on se pozdravi so komsikata se zapoznavme posle nekolku pati se vidovme vo drustvo i na kraj si razmenivme broevi se vidovme na samo i bidna
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Чет Фед 10, 2011 4:00 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Како се запознавте со партнерот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: