Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Јас Невеста

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Јас Невеста   Нед Јан 09, 2011 1:08 am

Ххахахах јас сеуште не сум била невеста, но сепак името на темата е такво Јас Невеста
Во оваа тема можете да прикачете слики(детали) од Вашата свадба, венчаница,бидермаер,чевли,накит,китенки,венец,торта,покани....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Јас Невеста   Вто Јан 11, 2011 1:11 am

Еве јас ке го скршам ледот:
Ова е мојот фустан, едноставен во два дела-корсет и сукња. Не скакав нешто балско туку едноставно.Шиен ми е од креатор и мене ми се допадна изгледно и како ми стоеше." border="0" />

Мојата корпа со бомбони- сама си ја правев
" border="0" />

мојот бидермаер- не ми се допадна пошто скроз ми го утнаа, јас барав со мали ружички и поинаков изглед од овој, но како и да е си го носев до крај." border="0" />

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
 
Јас Невеста
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: