Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Пудра за лице

Go down 
АвторПорака
Cucika
Администратор
Администратор
Cucika

Број на мислења : 39
Female

Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Пудра за лице   Пудра за лице EmptyПон Јан 03, 2011 10:46 pm

Каква пудра користите? Од која сте најзадоволни? Колку често користите?

Изминативе години мислам дека не остана пудра која не ја пробав, Импала, Севентин, Јанг дерм, Дилајн, Орифлејм, Авон.... На крај конечно го најдов "совршенството" од пудра, идеална за мене, Max Factor Age renew. Конечно сум презадоволна од течна пудра. Ја купувам по 850-900ден , но ми се исплаќа зошто долго време ја користам, ми трае и по 6-7месеца. Ставам пудра само кога излегувам од дома, кога сум дома го одмарам лицето.
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пудра за лице   Пудра за лице EmptyНед Јан 09, 2011 12:54 am

Ретко ставам пудра бидејќи лицето ми е чисто. Користам камена пудра Visions (од Oriflame) и задоволна сум.

__________________________________________________
Пудра за лице As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Nina
Нов член
Нов член
Nina

Број на мислења : 23

Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пудра за лице   Пудра за лице EmptyПон Јан 10, 2011 2:21 pm

ја користам Loreal infallible и презадоволна сум
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
Biba

Број на мислења : 77
Female

Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пудра за лице   Пудра за лице EmptyПон Јан 10, 2011 5:34 pm

Ретко користам пудра, моментално сумзадоволна од една на римел, stay mat
Вратете се на почетокот Go down
girl1985
Администратор
Администратор
girl1985

Број на мислења : 30
Female

Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пудра за лице   Пудра за лице EmptyСаб Фед 05, 2011 1:31 pm

Јас моментално користам Loreal Infallible течна пудра. Кај и да е треба да земам нова зошто ми е при крај, а инаку ја користев година дена. Сакам да направам промена па се мислам помеѓу неколку. Maybelline Dream Satin Liquid, Maybelline Afintone, MaxFactor Lasting Performance, MaxFactor Agerenew, Bourjois HealthyMix, еден куп значи намеркав, ама не знам која. Единствено што ми е проблем кога купувам пудра е тоа што имам светол тен и не секогаш наоѓам соодветна нијанса.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пудра за лице   Пудра за лице EmptyСаб Фед 05, 2011 5:44 pm

јас пудра за лице користам само за свеченост, максфактор или менхетен, најчесто користам коректор исто на максфактор.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пудра за лице   Пудра за лице EmptyЧет Фед 10, 2011 3:52 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Пудра за лице An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пудра за лице Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пудра за лице   Пудра за лице Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пудра за лице
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: