Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Маскара

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Маскара   Маскара EmptyСаб Јан 08, 2011 10:39 pm

Која маскара ја користите, и како сте задоволни од неа? Јас веќе 2 години ја користам маскарата Shckoo од AVON, и навистина сум презадоволна.И ги издолжува трепќите и ги згуснува.Навистина не би ја менувала.

__________________________________________________
Маскара C2G9p1
Маскара LМаскара AМаскара DМаскара YМаскара BlankМаскара D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 36
Место : Skopje

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyСаб Јан 08, 2011 11:21 pm

Јас ја користев оваа маскара на Max factor и сум презадоволна

Маскара Th_falselash
Вратете се на почетокот Go down
Nina
Нов член
Нов член
Nina

Број на мислења : 23

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyПон Јан 10, 2011 11:50 am

ја користам max factor 2000 calorie и презадоволна сум
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
Biba

Број на мислења : 77
Female

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyПон Јан 10, 2011 6:33 pm

и јас најчесто ја употребувам max factor 2000 calorie, имам и други ама некако оваа ми е фаворит
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyПон Јан 10, 2011 6:38 pm

Jas koristam maybeline zoltata i sum mnogu zadovolna
Вратете се на почетокот Go down
girl1985
Администратор
Администратор
girl1985

Број на мислења : 30
Female

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyПон Јан 10, 2011 7:36 pm

Јас ја користам Maybelline жолтата и исто така сум презадоволна.
Маскара Thecolossalvolume100black
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyПон Јан 10, 2011 10:09 pm

Gosh
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyСре Јан 12, 2011 11:38 am

Макс Фактор 2000 калории, сум купувала и други, но пак се враќам на оваа, инаку добра беше и на Менхетен светло плавата маскара - водоотпорна.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара EmptyЧет Фед 10, 2011 3:55 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Маскара An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскара Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскара   Маскара Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскара
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: