Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Фарба за коса

Go down 
4 posters
АвторПорака
Cucika
Администратор
Администратор
Cucika


Број на мислења : 39
Female

Фарба за коса Empty
ПишувањеПредмет: Фарба за коса   Фарба за коса EmptyПон Јан 03, 2011 9:36 pm

Дали ја фарбате косата? Или можеби ја нијансирате???? Каква фарба користите? Се фарбате сами, на фризер или пак некоја пријателка ви помага?

До пред 9 месеца ја фарбав косата. За матура прв пат ја нијансирав и тоа освен стандардните нијанси со жолто, ставив и зелено , тегер и црвено(семафор :oops: ) , потоа само со црвено. Ја имам фарбано чоколадна накај црвена боја, темнокафена,а најчесто црна. Сега ја одмара и сакам да ја вратам природната боја(смеѓа). Почна да ми биде големо малтретирање ,замарање и обврска тоа пусто фарбање, па нека се гледат белите влакна додека сеуште не се во голем број :)
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Фарба за коса Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фарба за коса   Фарба за коса EmptyНед Јан 09, 2011 1:55 pm

Се фарбам со Лонда фарбите и користам нијанса средно плава, кај мене излегува смеѓа бојата, многу сум задоволна од квалитетот на фарбите и цената им е супер ура
Инаку сеуште ме фарба мајка ми хихи
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Фарба за коса Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фарба за коса   Фарба за коса EmptyНед Јан 09, 2011 4:36 pm

Јас користев разни фарби, но не ми одговараат Палете, Гарниер, но Лонда ми одговара на косата и кожата. Јас да можам би нашла фарба без амоњак. Така ке си ја задржам косата повеќе на мене, нема да ми се суши и опаѓа, перута , крши. Дали знаете некои фарби без амоњак? Јас ја знам Лисап од Милано, но таа фарба е прескапа и ја нема во продажба освен во некој фризерски салон. Но за да офарбам мојата коса со таа фарба ке платам премногу. Затоа и барам совет ако знаете фарба да ми кажете без амоњак?
Вратете се на почетокот Go down
girl1985
Администратор
Администратор
girl1985


Број на мислења : 30
Female

Фарба за коса Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фарба за коса   Фарба за коса EmptyНед Јан 09, 2011 5:56 pm

Јас сум плавуша и веќе подолг период се бојам со Garnier, и тоа Garnier Nutrisse 111. Презадоволна сум од бојата на косата, од квалитетот на влакното, особено затоа што имам осетлив скалп и нежно тенко влакно, па јаки фарби, бланшови и чуда не доаѓаат во предвид. BetiBup, фарби без амонијак имаш на L'oreal (Casting линијата линам), имаш на Revlon, имаш на Garnier (Color&Shine), разгледај во некој поголем маркет. Во новото Веро (Веро Центар) има огромен избор, прошетај и одбери си. На боите обавезно е назначено ако се без амонијак.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Фарба за коса Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фарба за коса   Фарба за коса EmptyПон Јан 10, 2011 2:00 pm

Јас барав, но не видов никаде, тоа беа само со намален процент на амоњак, но сепак фала ке проверам - ура
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Фарба за коса Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фарба за коса   Фарба за коса Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Фарба за коса
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Шампон за коса
» Пегла за коса
» Фигаро за коса
» Мрсна коса
» Новости и совети за коса

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Коса-
Отиди до: